„Od nożyczek Andersena papier w bajkę się zamienia”

2 kwietnia obchodzimy urodziny jednego z najbardziej znanych i rozpoznawalnych bajkopisarzy – Duńczyka Hansa Christiana Andersena. W tym dniu świętujemy również z innej okazji – na jego cześć ustanowiono Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. To wydarzenie, które ma na celu wspieranie czytelnictwa wśród najmłodszych, idealnie koresponduje z naszym wewnątrzprzedszkolnym programem „Duża Bajka” oraz z akcją „Czyteluszek” organizowaną przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łowiczu.

1 kwietnia gościliśmy p. Monikę, która na co dzień pracuje w Bibliotece Powiatowej, a tego dnia przyniosła trochę biblioteki do przedszkola. Nasz Gość odwiedził każdą grupę, czytał Przedszkolakom bajki, opowiadał o książkach i zachęcał do odwiedzenia „domu dla książek”.

Mamy nadzieję, że wśród naszych Przedszkolaków wyrośnie wielu miłośników literatury :)

P.S. Tego dnia gościliśmy jeszcze jedną osobę. Słuchajcie nas na falach Radia Victoria! 

BiedronkiDelfinkiMotylkiStokrotkiSłoneczka