Udział w programach

 • „ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ” to program umożliwiający dzieciom przede wszystkim uczęszczanie do szkół i zdobywanie wiedzy. W większości przypadków obejmuje także program dożywiania. W ramach programu otrzymuje się pod opiekę konkretne dziecko i wspiera jego naukę w szkole, ewentualnie także zapewnia posiłek, bo głodne dziecko niczego się nie nauczy.
   
 • Krajowy Program Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej „CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS” jest skierowany do dzieci 5, 6 letnich. Głównym celem programu jest wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy oraz zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń.
   
 • „AKADEMIA AQUAFRESH” to największy program profilaktyki higieny jamy ustnej. W ramach akcji dzieci dbają o ząbki wspólnie z Pastusiami.  Ważnym elementem programu jest współpraca z lekarzami dentystami, którzy realizują bezpłatne badania zębów wśród przedszkolaków. Akademia Aquafresh zyskuje uznanie poważanych instytucji takich jak: Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej i Polskie Towarzystwo Lekarskie. 
   
 • „KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych, którego celem jest zachęcanie do dbania o środowisko naturalne. Przeżywając rozmaite przygody dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku i ekologicznych zachowań: segregacja śmieci, dokładne zakręcanie kranu, zdrowe odżywianie się, w tym jedzenie codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku.
   
 • Program edukacyjny „MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ!” został zainicjowany w trosce o zdrowy rozwój najmłod-szych. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci. Od samego początku partnerami merytorycznymi „Mamo, tato, wolę wodę!” są Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka.
   
 • Celem akcji „GÓRA GROSZA” jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Głównie na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenie takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
   
 • „NAKRĘTKI DLA KUBY” to akcja polegająca na zbieraniu plastikowych nakrętek. Dochód jest przeznaczony na sfinansowanie leczenia i rehabilitacji ciężko chorego Kubusia Chrabańskiego.
 • "Łódzkie gra w szachy" - projekt pod Patronatem Marszałka Województwa Łodzkiego - IV edycja. Program dla nauczycieli i uczniów zawierający: 
 1. Kurs podstaw nauki gry w szachy.
 2. Pakiet doradztwa metodycznego.
 3. Eventy szachowe i turniej kół szachowych.

 

  ​