"NABIERZCIE DUCHA... ŁK 21, 28"

Nabierzcie Ducha…Łk 21, 28

Pod takim hasłem odbyło się 15.04.2018 r., zorganizowane w Białymstoku, spotkanie integracyjno - formacyjne dla wszystkich pracowników oświatowych i katechetów Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.  Wśród przedszkoli z różnych zakątków Polski, w spotkaniu wzięło również udział  dziewięć osób, na czele z Siostrą Dyrektor Elwirą Jadwigą Kruszewską z Przedszkola Niepublicznego Diecezji Łowickiej im. bł. Bolesławy Lament z Łowicza. Dla uczestników spotkania przygotowany został bardzo bogaty program, na który złożyły się m.in. trzy wykłady o interesującej i aktualnej treści z zakresu psychologii, pedagogiki i teologii, wygłoszone przez zaproszonych specjalistów. Tematyka wykładów dotykała tak ważnych zagadnień jak wypalenie zawodowe,  zagrożenia wynikające z postępującej wśród coraz młodszych dzieci cyfryzacji oraz kondycji współczesnej duchowości chrześcijańskiej. W tej części spotkania, zaproszeni goście z różnych stron, mieli okazję zaprezentować przygotowane przez siebie stoiska. Łowickie stoisko wyróżniało się wielobarwnością charakterystyczną dla naszego regionu i budziło spore zainteresowanie. Po części wykładowej wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali do udziału we Mszy Świętej, która odbyła się w przepięknej Białostockiej Bazylice Katedralnej, będącej jednocześnie Sanktuarium NMP Matki Miłosierdzia. Każda ze społeczności przedszkolnych miała swój udział w oprawie liturgicznej sprawowanej Mszy. Po uczcie intelektualnej i duchowej zaproszeni zostaliśmy na wspólny posiłek. Zwieńczeniem spotkania był premierowy koncert  s. Julity Zawadzkiej, pt. „Do Światła z ciemności…”, który odbył się w sali Białostockiego Kina TON.

Z potrzeby serca odwiedziliśmy jeszcze w Białymstoku Sanktuarium błogosławionej Bolesławy Lament, urodzonej w Łowiczu Patronki naszego Przedszkola.

Podziękowania i brawa za tak piękne spotkanie nie miały końca. Trudna podróż z Łowicza do Białegostoku wynagrodzona została ogromem wspaniałych doświadczeń, serdecznych spotkań i bogatych przeżyć wewnętrznych, które zostaną na długo w naszych sercach.

Anita Filipowicz

SłoneczkaMotylkiBiedronkiDelfinkiStokrotki