"ANIOŁ-PATRON ADWENTU, MÓJ NIEWIDZIALNY PRZYJACIEL"

W konkursie międzyprzedszkolnym wzięło udział 11 przedszkoli z Miasta i Gminy Łowicz oraz z Organu Prowadzącego.

• Przedszkole Niepubliczne Diecezji Łowickiej im. św. Rodziny w Skierniewicach
  • Przedszkole Niepubliczne Diecezji Łowickiej im. Św. Aniołów Stróżów
  • Przedszkole Niepubliczne Diecezji Łowickiej im. bł. Bolesławy Lament
  • Przedszkole nr 1 „Stokrotka”
  • Przedszkole nr 2 „Pod tęczą”
  • Przedszkole nr 3 „Pszczółka Maja”
  • Przedszkole nr 7 „Wiosenka”
  • Przedszkole integracyjne nr 10
  • Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Popowie
  • Szkoła Podstawowa w Wygodzie
  • Niepubliczne Przedszkole Terefere

Celem konkursu było kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, przybliżanie poprzez sztukę obecności Anioła w naszym życiu, prośba o Jego orędownictwo u Pana Boga, rozwijanie i promowanie dziecięcych uzdolnień plastycznych, kształtowanie gustów i upodobań plastycznych, rozwijanie wyobraźni przestrzennej, aktywności twórczej i kreatywności oraz integracja środowisk oświatowo – przedszkolnych.

W odpowiedzi na konkurs swoje uczestnictwo zgłosiło 11 przedszkoli, dzieci z przedszkoli wraz ze swoimi rodzinami wykonały 29 Aniołów. Do wyłonienia zwycięzców została powołana Komisja w składzie:

• s. Elwira Kruszewska -Dyrektor
  • ks. Proboszcz Władysław Moczarski
  • Pani Agnieszka Jankowska - nauczyciel
  • Pani Małgorzata Politowicz

Komisja poddała ocenie prace biorąc pod uwagę:

• oryginalność
  • zgodność z tematem i celami konkursu
  • znaczenie pracy dla idei konkursu
  • estetykę

Anioły przez okres Bożego Narodzenia stanowiły piękną dekorację w kościele Świętego Ducha oraz Przedszkola „u Bolesi”.

Dziękujemy dzieciom z rodzinami oraz Przedszkolom Miasta i Gminy Łowicz oraz Organu Prowadzącego za zaangażowanie, aktywność i kreatywność dla naszego wspólnego dobra.

W naszych serach jest wielka wdzięczność i radość, że towarzyszył nam Anioł-nasz Niewidzialny Przyjaciel.

s. Weronika