WAŻNE!!! SZANOWNI RODZICE...

WAŻNE!!! SZANOWNI RODZICE...

 

Żłobki i przedszkola mogą zostać otwarte od 6 maja – tak wynika z rządowego projektu „tarczy antykryzysowej 3.0”, który został 29 kwietnia ogłoszony przez rząd. Jednak ostateczną decyzję w sprawie otwarcia tych placówek będą podejmować organy założycielskie. Miasto Łowicz podejmie decyzję w tej sprawie po konsultacjach z przedstawicielami żłobków i przedszkoli oraz służbami sanitarnymi.

Rządowy projekt umożliwia otwarcie publicznych i niepublicznych żłobków i przedszkoli od 6 maja. Jednocześnie rząd postanowił wydłużyć zasiłek opiekuńczy od 3 maja do 24 maja dla rodziców dzieci, które nie będą w tym czasie mogły korzystać z opieki placówek.

W przypadku żłobków i przedszkoli prowadzonych przez Miasto Łowicz, Burmistrz miasta podejmie decyzję o terminie ich otwarcia w poniedziałek.

 

NAJWAŻNIEJSZĄ I NAJPILNIEJSZĄ KWESTIĄ DLA NASZEJ PLACÓWKI BYŁ SONDAŻ NA WYTYCZNE MIASTA, ORGANU PROWADZĄCEGO I DYREKTORA  O POTRZEBY OPIEKI DLA DZIECKA. DOTARLIŚMY  DO KAŻDEGO RODZICA  Z PYTANIEM O KONIECZNOŚĆ PRZYPROWADZENIA DZIECKA OD 6 MAJA.

DZIAŁAJĄC SPÓJNIE Z PLACÓWKAMI OŚWIATOWYMI W MIEŚCIE ŁOWICZ, PO USTALENIACH Z ORGANEM PROWADZĄCYM - NIE MA JEDNAK DECYZJI  O OTWARCIU PRZEDSZKOLI I ŻŁOBKÓW OD ŚRODY.  W PONIEDZIAŁEK BĘDĄ PODJĘTE KONKRETNE DECYZJE W URZĘDACH.

W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM,  PODAJĘ IŻ NASZE PRZEDSZKOLE NIE BĘDZIE OTWARTE OD 6 MAJA. 

O DALSZYCH DECYZJACH MIASTA I KURII, PODAM W NAJBLIŻSZYM CZASIE.

PROSZĘ O WYROZUMIAŁOŚĆ W PRZYJĘCIU DECYZJI. POCHYLAMY SIĘ NAD BARDZO WAŻNYMI SPRAWAMI, NAD ISTOTĄ ZDROWIA I ŻYCIA, A TAK NAPRAWDĘ NAD TAKIM SKARBEM, JAK PAŃSTWA DZIECI.

ODDAJĘ TO WSZYSTKO PANU BOGU I NASZEJ BŁOGOSŁAWIONEJ BOLESŁAWIE. BŁOGOSŁAWIĘ I POZDRAWIAM.

                                                                            

                                                                                    - SIOSTRA DYREKTOR ELWIRA

DelfinkiStokrotkiSłoneczkaMotylkiBiedronki