WAŻNE!!! SZANOWNI RODZICE...

WAŻNE!!! SZANOWNI RODZICE....

Minął czas trudnego, ciemnego Wielkiego Postu, za nami przeżycia Paschalne, za nami trudne bo inne Święta... Ufam, że minęły zdrowo, ciepło, spokojnie, radośnie mimo WSZYSTKO... bo wszystko jest łaską, a zwłaszcza dopóki żyjemy. Może to mocne, ale przecież o taką rzeczywistość się ocieramy, dotykamy a wręcz chronimy i ufamy, że przed nami ŻYCIE, powrót nie do normalności może, ale do SIEBIE NAWZAJEM...Wspieramy się duchowo, psychicznie, liczymy na siebie, pracujemy...

Do 26 kwietnia przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty – to zapis ujęty w podpisanym, 9 kwietnia rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej:

"Wobec wzrastającej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 12 marca do 10 kwietnia 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty. Jednocześnie na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej został ogłoszony stan epidemii związany z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

Wobec braku możliwości określenia, do jakiego momentu konieczne będzie utrzymanie ograniczeń w funkcjonowaniu szkół i placówek zaprojektowano przedłużenie terminu ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty do dnia 26 kwietnia 2020 r." /MEN/

Pamiętamy i wiemy, że w czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość.                                                                                                         

A zatem... Dalej obowiązują nas ustalenia dydaktyki na odległość, jakie podjęliśmy po 20 marca: dwie grupy Zerówek pracują w ustalonym systemie czasowym i realizacji zakresu materiału dydaktycznego – system: 'Domowe przedszkole z Bolesią'. Dzieci młodsze, raz na tydzień - w konkretnym temacie i wachlarzu działań (rozwój mowy, pojęcia matematyczne, plastyka, muzyka, sport, rekreacja, zdrowie, język angielski, katecheza) – otrzymują na stronie dla swojej grupy PROPOZYCJE ZADAŃ - dalej w formie linku, karty pracy, czy przesłanki słownej. Jest to owszem, nasza praca pedagogiczna, ale niech Państwo sami  jako rodzice decydują o rozkładzie i wykorzystaniu proponowanego materiału i zadań.                                                                                            

W 'Aktualnościach' dodatkowo znajdziemy ogólne propozycje do wykorzystania w pracy i zabawie z dzieckiem np. konkursy, filmy, teatrzyki, artykuły itp.                                                                                                              

Przypominam także o możliwej ciągle i dostepnej formie kontaktu meilowego i telefonicznego z nauczycielami i dyrekcją.                                                                                                                                                       

Ciągle jeszcze musimy ze względu na bezpieczeństwo, zdrowie, dobro wzajemne - być daleko, ale to nas zbliża i uczy prawdziwej wartości relacji i daru drugiej osoby.                                                                                                                                   

Trwając w nowennie przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego, zawierzajmy  bez końca nasze plany i nadzieje, które COŚ zniweczyło, ale MIŁOSIERDZIE jest większe...                                                                                                                              

                                                              Z ogromnym darem serdeczności, życzliwości i modlitwy                                                                   

                                                                                       – siostra dyrektor Elwira                                                                                    

DelfinkiStokrotkiSłoneczkaMotylkiBiedronki