VI EDYCJA KONKURSU MUZYCZNEGO

Dnia 08.06.2022 r. odbyła się VI Edycja Konkursu Muzycznego, pt. "Kiedy Śmieje się dziecko, śmieje się cały świat - niech dziecięcy śpiew usłyszy Ziemia i Niebo".    

W tegorocznej odsłonie uczestnicy wzięli udział w Konkursie Piosenki zwracającej uwagę na prawa dziecka, w szczególności prawo do życia, prawo do wychowania w rodzinie, prawo do edukacji, rozwoju i godnych warunków życia. Śpiewem chcieliśmy zjednoczyć się z głosem dzieci wołających o prawo do życia, o wolność i pokój oraz dziękować za nasze Rodziny otwarte na życie.

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Biskupa Diecezji Łowickiej Księdza Andrzeja Franciszka Dziuby oraz Burmistrza Miasta Łowicza Krzysztofa Jana Kalińskiego.

Do Konkursu stanęło siedem placówek.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.00  uroczystą "Modlitwą o pokój" w wykonaniu przedszkolaków z grupy Stokrotki i Słoneczka wraz z rodzicem p. Agatą Ryfa. Następnie Siostra Dyrektor Elwira Jadwiga Kruszewska  powitała wszystkich zaproszonych gości oraz gości honorowych w osobach Księdza Biskupa Andrzeja Franciszka Dziuby i  Księdza Rektora oraz Proboszcza Parafii Świętego Ducha w Łowiczu Księdza Władysława Moczarskiego.

Po wspólnej modlitwie oraz słowie gości honorowych, dzieci rozpoczęły swoje wystąpienia. Wszyscy uczestnicy konkursu prezentowali wysoki poziom przygotowania występów oraz dobór pieśni zgodny z tematem konkursu.

Występy uczestników oceniało Jury  w składzie: p. Agnieszka Legacka, p. Agata Ryfa, p. Dariusz Marczak przed którymi stanęło niełatwe zadanie wyłonienia miejsc konkursowych na podstawie określonych w regulaminie kryteriów.

Po obradach komisja konkursowa postanowiła przyznać ex aequo dwa pierwsze miejsca, dwa drugie miejsca, dwa trzecie miejsca oraz wyróżenienie.

Na zakończenie występów Stokrotki i Słoneczka przy akordeonowym akompaniamencie p. Dariusza Marczaka wykonały utwór "Jadą, jadą dzieci drogą". Wyjątkowymi gościami byli uchodźcy z Ukrainy, którzy umilając czas oczekiwania na wyniki zaprezentowali 5 utworów. Szczególnym występym był wierszyk 3-letniej Emilki, Ukrainki uczęszcającej do naszego przedszkola, która wraz z mamą zaprezentowała wierszyk, którego nauczyła się w swoim przedszkolu na Ukrainie.

Wszyscy uczestnicy Konkursu zostali nagrodzeni brawami, dyplomami i przygotowanymi przez Organizatora prezentami.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Link do zdjęć:

https://drive.google.com/drive/folders/16EeoFAE7QLMH3KWRIl1ORvUgZ1qq6szc?usp=sharing

MotylkiBiedronkiDelfinkiStokrotkiSłoneczka