Misja recykling – mali ekolodzy

W ubiegłym tygodniu grupa "Biedronki" realizowała kolejny temat z programy "Kubusiowi Przyjacieke Natury". Propagowany przez znanego dzieciom "Kubusia". Celem programu jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcanie ich do ruchu juz od najmłodszych lat. Uczą się również troszczyć o środowisko naturalne, poznają podstawowe zasady ekologii i zasady zdrowego żywienia. Tematem zajęć była "Misja recykling - na tropie drugiego życia odpadów " podczas których dzieci poznały pojęcie "recyklingu ". Nauczyły się rozpoznawać z jakiego materiału zrobiony jest dany przedmiot i jak segregować odpady. Podczas zajęć dzieci wypelniały karty pracy i ćwiczyły segregowanie materiałów. Na koniec zajęć dzieci stworzyły własną papierową ekotorbę. Dzięki zajecią dzieci zostały wprowadzone w piękny świat natury, ekologicznego zachowania oraz nauczyły się szacunku do przyrody. Przedszkolaki były zaangażowane i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Wszyscy zgodnie zadeklarowali chęć zostania "Kubusiowym Przyjacielem Natury".

MotylkiBiedronki